Jarní ceny pelet 2022

Vážení zákazníci,

každým rokem, bylo naším zvykem v tuto roční dobu rozesílat letáky jarních cen. Vzhledem k tomu, že se nám na tuto akci množí dotazy, rozhodli jsme se Vám celou situaci nastínit a vysvětlit.

V letošním roce bohužel jarní ceny neplánujeme. Ještě v únoru jsme s tradiční každoroční akcí počítali, ale za uplynulý měsíc je vše jinak.

Proč jarní ceny pelet bohužel nebudou?

Již nyní ceny pelet vzrostly, kvůli výpadkům dovozů ze zahraničí a zvýšené poptávce po kvalitnějších, certifikovaných peletách. V důsledku válečné situace mezi Ukrajinou a Ruskem, kteří nejsou zanedbatelní producenti pelet, již v letošním roce nebudou dostupné pelety A1, na které jste u nás byli zvyklí. Nejdostupnější budou v nejbližší době certifikované pelety PREMIUM.

Kdy je nejvýhodnější pelety koupit?

I přes současné zdražování jsme se rozhodli Vám aktuální ceny podržet do 12. 4. 2022, poté ceny pelet opět porostou. Vzhledem k tomu, že nejsme výrobci pelet, nejsme schopni držet tyto ceny trvale.

Přijaté a uhrazené objednávky do 12. 4. 2022 budeme postupně expedovat v časovém horizontu duben – červen 2022.


Objednávky pelet, které nebudou v termínu do 12. 4. 2022 uhrazené, nebudou mít garantovanou cenu.


Uskladnění zakoupených pelet?

V předešlých letech jsme nabízeli uskladnění pelet do podzimu zdarma v našem skladě. Pro letošní rok toto bohužel není možné. V nejbližších měsících se naše firma začne stěhovat do nových prostor a tento proces nějakou dobu potrvá, proto nejsme schopni uskladnění zajistit, ale v příštím roce se můžete těšit na uskladnění v nových prostorech.

S nákupem pelet raději neotálejte

Doporučujeme zákazníkům, nakupovat spíše hned a předzásobit se na příští topnou sezónu, protože nedokážeme říct, jak vysoko až ceny porostou. Mimo zdražování cen energií a surovin, také zásadně vzrůstá cena dopravy, a to vše se do konečné ceny pelety promítne.

Zároveň se obáváme, že snaha zákazníku mít jistou zásobu i na dvě topné sezóny povede k nedostatku pelet v podzimních měsících a k delším dodacím lhůtám.

Jak to je a bude s briketami?

Poslední informace je pro ty z Vás, kteří jste od nás nakupovali brikety. V tuto chvíli máme veškeré zásoby vyprodané a vzhledem k tomu, že jsme brikety nakupovali převážně z Ukrajiny a Ruska, hledáme momentálně nové výrobce a snažíme se pro Vás brikety zajistit v co nejkratším možném čase.

 

Děkujeme Vám, že jste s námi


Martin Kohut

jednatel